Головна » Статті » Консультації для батьків

Як із чортеняти 2-3 років знову зробити янгола
Починаєш бійку з татом,
Мамі зіткнення віщуєш,
Намагайся мамі здатись,
Тато не бере в полон.
Також, ти з’ясуй у мами,
Ненароком не забула –
Полонених бити паском
Заборонено законом.
Григорій Остер (у перекладі автора статті)
        Маленьке янголятко із золотавим волоссям, незнайомі кажуть – дівчинка, але ми з гордістю виправляємо – хлопчик! Подруга яка зайшла в гості, коли моє янголятко зацікавилося іграшкою, впевнено говорила: „Оце тобі пощастило – дитину можна залишити саму і робити все що потрібно...”. І не повірила, коли телефоном почула янголятчин „концерт”, це не можливо, така дитина не може вередувати.
         Практично кожна дитина час від часу потребує тиші і самотності, недаремно дитячим садочкам призначено обзаводитися куточками релаксації у кожній групі, де маля може відпочити від колективу, чи просто гратися сам, це вже залежить від індивідуального розвитку, типу темпераменту, адаптації дитини до садочка, та і просто від настрою у цей день.
Але і кожне янголятко періодично перетворюється на маленьке чортенятко, зовсім не янгольським голосом воно кричить на батьків, вередує, інколи здається само не знає що ж йому треба.
        Тут янголом треба зробитися матусі, ні в якому разі не можна розбиратися в проблемах дитини роздратованою. Для цього візьми на озброєння який-небудь спосіб заспокоєння: порахуй до 15 як музикант – раз-і, два-і; глибоченько вдихни разочки зо три, а може в тебе є свій спосіб швидко заспокоїтися. І тільки в спокійному настрою можеш приступати до вгамування свого чортеняти.
           Мій русоволосий янгол перетворюється на чортеня, коли руйнується його система цінностей, як всі маленькі діти, апріорі, він визнає усіх дорослих за авторитетів, (звідки йому знати – скільки людей, стільки поглядів), тому дві різних думки, його не тільки дивують, але й іноді розлютовують. Наприклад, я пригостила синочка долькою шоколаду, але приходить дідусь і пригощає ще, тому що він сьогодні внучечка не пригощав, сім’я в нас велика, а дитині можна з’їсти 50 грамів шоколаду на тиждень. Бажаєш чи ні але дитині треба стати чортенятком, доки дорослі урегулюють свої взаємини.
               Класичний протест – лежачий страйк теж є у практиці як нашого маляти, так і декількох його друзів, мами Лєри, Данилка, Стасі періодично стають в опозицію проти страйкарів, які лягають на підлогу, та не рухаються з місця і коверзують. В цей момент дуже важливо пам’ятати, що таке страйкування це прояви зростаючої самостійності, та відповідь на мої ж заборони та примушення. Якщо малятко побачить, чи навіть відчує матусину роздратованість, це буде ознакою, що страйк діє. Можна здивувати дитину несподіванкою, як мама Стасі, яка під час лежачого страйку просто лягла поряд із донечкою. Запропонуй дитині, коли вона розлючена поплескати у долоні, чи пострибати на одній нозі, щоб відігнати „вередульки”. Але коли лежачий страйк чи ще який-небудь „прояв самостійності” відбувається в людному місті, чи треба терміново кудись бігти, хапайте чортенятко під пахви, але не з осудженням, а весело та радісно, можна співаючи та розповідаючи потішні вірші, страйкарі повинні знати, що матуся на хитромудрості не ведеться.
            Є в нас і знайома принцеса – Даринка, золоте волоссячко, величезні оченята, губки бантиком. Але інколи маленька принцеса перетворюється на маленьку розлючену відьмочку, кричить матусі, що не любить її, та лізе у бійку...
         Якщо твоя дитина говорить, що не любить маму, чи татка, просто не звертай уваги на ці вислови. Дитина ще не може контролювати свої почуття та вислови і ці слова просто захисний механізм на твої наставляння чи заборони. Якщо твій маленький янгол поривається битися, спокійно візьми його за руку та тримаючи, лагідно поясни, що людей бити не можна. І так кожного разу, покажи що ти любиш свого малюка, не взираючи на його вчинки, але пояснюй , що людей бити не можна.
           Не знаходячи гідних глядачів, які провокують своєю поведінкою маленького артиста на продовження гри під назвою „вередун”, дитина знайде собі інші , цікавіші забави.
Коли мама приходить за Микитою у дитячий садочок, а батьки маленької Аліни жадають забрати її у бабусі на порозі їх зустрічають маленькі чортенята, які вередують, кусаються, б’ються.
             Така реакція дитини говорить, що без тебе їй дуже сумно, але емоції малюка дуже великі, а сам він ще замалий, щоб виразити їх по-іншому. Тому найефективніший спосіб припинити істерику, показати як ти сама сумувала, як ти любиш його, приголубити та обійняти. Дай час дитині заспокоїтися. А в інший раз спробуй домовитися зі своїм малям, як ви зустрінетесь, що ти йому принесеш і куди ви підете гуляти. До речі, матуся Микитки дала синочку своє фото, яке він кладе у свою шафку у садочку, і коли дуже забажається побачити маму йде і дивиться на фото. А щоб у синочка не було зайвих трагедій, вона заламінувала знімок, і маленькі рученята в пориві любові не зіпсують його. А Аліночці пережити сум допомагає Катруся її улюблена лялька, та і бабусі веселіше годувати, та вкладати двох маленьких лялечок.
         Якщо твоя дитина завжди спокійна, ніколи не вередує це повинно насторожувати тебе більш ніж періодичні істерики та примхи. А вони це одна з умов нормального психічного розвитку дитини, спосіб пізнання себе та навколишнього світу. Проте підкреслюю – періодичні вередування, якщо це явище стає постійним це показник розладу нервової системи дитини, чи невірного виховання.
           Є прекрасна легенда - наші діти приходять у цей світ янголятами, а вже потім у процесі життя стають злими, знервованими, роздратованими, байдужими. Головний помічник своєї дитини ти - матуся, допоможи їй пізнати цей світ та якомога довше оставатися янголятком.
Категорія: Консультації для батьків | Додав: olvida (28.02.2010)
Переглядів: 1807 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 Виктория Коваленко  
0
Сложно в этом комментарии рассказать о глобальном - неправильном воспитании и расстройствах нервной системы. Давайте переберемся в форум и там поговорим. Хорошо?

1 STASY  
0
"Проте підкреслюю – періодичні вередування, якщо це явище стає постійним це показник розладу нервової системи дитини, чи невірного виховання. " - Вкажіть, будь ласка, рекомендації щодо вирішення вказаних проблем. Тобто, якщо це розлад, то.....(інші ознаки розладу та способи вирішення), якщо це неправильне виховання, то.....(вкажіть помилки і дайте рекомендації). Буду надзвичайно вдячна!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
footer links
footer links
footer links
footer links